Ακαδημία ΑΟ Ανατολής- AEK FC DEVELOPMENT NETWORK

   Το τριήμερο 15-16-17 Δεκεμβρίου 2017 την ακαδημία μας θα επισκεφτούν ο Συντονιστής Εκπαίδευσης και Οργάνωσης του Δικτύου κ. Σίσκος Χρήστος καθώς και ο επικεφαλής του τμήματος Scouting των ακαδημιών της ΑΕΚ κ. Μάρκος Δημήτριος. Σκοπός της επίσκεψης είναι η παρακολούθηση των παιδιών της ακαδημίας μας ( γεννημένων 2002-2003-2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010) σε παιχνίδια, προπονήσεις καθώς και για εκπαίδευση των προπονητών.

    Το πλήρες πρόγραμμα των παιχνιδιών θα γίνει γνωστό μετά από το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Ηπείρου.

Posted in Χωρίς κατηγορία

ΦΙΛΙΚΑ ΜΕ ΕΡΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

Την Κυριακή 10-12-2017, η Ακαδημία Ποδοσφαίρου του Α.Ο. Ανατολής, συνεργαζόμενη Ακαδημία με την ΑΕΚ F.C. D.N., φιλοξένησε στις εγκαταστάσεις της 33 αθλητές της Ακαδημίας Ερμής Ευόσμου Θεσσαλονίκης δίνοντας φιλικούς αγώνες.

Οι 33 αθλητές του Ερμή Ευόσμου, συνοδευόμενοι από 28 συνοδούς, έφθασαν στην πόλη την Ιωαννίνων από το Σάββατο 09-12. Κατέλυσαν σε ξενοδοχείο και περιηγήθηκαν στην πόλη. Την Κυριακή, μετά τα φιλικά με την Ακαδημία της Ανατολής, επισκέφθηκαν την Χριστουγεννιάτικη Αγορά στο Παραλίμνιο Πάρκο. Τέλος, το βράδυ, σε συνεργασία με την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, παρακολούθησαν τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία.

Αξίζει να σημειωθεί πως με την δημιουργία δικτύου αυτοκινητοδρόμων που έχουν την πόλη των Ιωαννίνων ως κόμβο, η περιοχή μετατρέπεται μεταξύ των άλλων και σε αθλητικό – τουριστικό προορισμό με πολλαπλά ωφέλη για την τοπική οικονομία και κοινωνία.

Ο Α.Ο. Ανατολής μάλιστα, εν  όψη της επικείμενης επέκτασης της συνεργασίας του με την ΑΕΚ και τον αναβάθμισή του σε περιφερειακό προπονητικό κέντρο της ΑΕΚ, ένα από τα 5 σε ολόκληρη την Ελλάδα, δεσμεύεται για μεγαλύτερη και αποδοτικότερη αξιοποίηση των εγκαταστάσεών του επ’ ωφελεία του τοπικού αθλητισμού και οικονομίας.

EYXARISTITIO_ERMIS_EVOSMOY

 

Posted in Χωρίς κατηγορία

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΣΕΧΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΟΥ ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

                                                           ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΠΣΗΠ

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017

Νέων Α΄(2002-2003)- Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδο Λιμνοπούλας: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α ΄(10.30)

Παίδων Β΄(2004-2005)-Γκαρόζης Στράτος

Γήπεδο Ανατολής(Συνθετικό): ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄- ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Β΄(10.00)

Προ παίδων Β΄(2006-2007)-Κατερίνης Δημήτρης

Γήπεδο Περάματος: ΠΡΟΟΔ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Α΄- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄ (12.00)

Juniors Β΄(2008-2009)- Βαζάτης Χρ., Γκολφινόπουλος Κ.

Γήπεδο Σταυρακίου:  ΑΟ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Α΄- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄11.00)

 

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

Νέων Β΄(2002-2003)- Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδο Ανατολής: ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄- ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Β΄ (10.30)

Παίδων Α΄(2004-2005)- Γκαρόζης Στράτος

Ερασιτέχνη Πας Γιάννινα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ -ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄  (10.00)

Juniors Α΄(2008-2009)-Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδα  Ανατολής: ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΙΑΦΑΣ (11.45)

 

                                                                ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΕΡΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

Γεννηθέντες 2005-2006: Συνθετικό γήπεδο Ανατολής , 10.00.

Γεννηθέντες 2008: Συνθετικό γήπεδο Ανατολής , 10.00.

Γεννηθέντες 2009-2010 : Συνθετικό γήπεδο Ανατολής , 11.00.

Γεννηθέντες 2007: Συνθετικό γήπεδο Ανατολής , 11.00.

*Η ενημέρωση για την ώρα συγκέντρωσης θα σταλεί με μήνυμα.

**Για οποιαδήποτε αλλαγή σε ημέρα ή ώρα διεξαγωγής αγώνα θα υπάρχει ενημέρωση.

Posted in Χωρίς κατηγορία

Πρόγραμμα προπονήσεων Προ παιδικού Α΄(2006) από Δευτέρα 4/12/2017

Το πρόγραμμα των προπονήσεων του τμήματος Προ παιδικού Α΄(2006) θα έχει ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ: 18.00-19.30

ΤΡΙΤΗ: 16.00-17.30

ΤΕΤΑΡΤΗ: 16.00-17.30

ΠΕΜΠΤΗ: 16.00-17.30

 

Οι αλλαγή έχει γίνει λόγω του προβλήματος κάποιων παιδιών να έρχονται στις προπονήσεις και για τη διευκόλυνσή τους,

ώστε να κάνουν τρεις προπονήσεις την εβδομάδα εκτός των αγώνων.

Ισχύει για τα παιδιά του τμήματος που συμμετέχει στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΗΠ ως ΠΡΟ ΠΑΙΔΙΚΟ Α΄(2006)

Προπονητής: Γκαρόζης Στράτος

Posted in Χωρίς κατηγορία

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 η ακαδημία μας θα φιλοξενήσει στις εγκαταστάσεις της, τον Ερμή Ευόσμου για την διεξαγωγή φιλικών παιχνιδιών. Θα γίνουν 4 αγώνες στις παρακάτω ηλικιακές κατηγορίες: 2009/2010(1 αγώνας) – 2007 (1 αγώνας) – 2008( 1 αγώνας) και 2005/2006 (1 αγώνας). Οι δύο πρώτοι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 10.00 π.μ και οι δύο επόμενοι στις 11.00 π.μ.

Ενημέρωση για τα παιδιά που θα παίξουν σε αυτά τα παιχνίδια θα γίνει 2 ημέρες πριν την διεξαγωγή τους.

Posted in Χωρίς κατηγορία

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΣΕΧΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΟΥ ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017

Νέων Α΄(2002-2003)- Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδο Λιμνοπούλας: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α ΄(10.30)

Παίδων Β΄(2004-2005)-Γκαρόζης Στράτος

Γήπεδο Ανατολής(Συνθετικό): ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄- ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Β΄(10.00)

Προ παίδων Α΄(2006-2007)- Γκαρόζης Στράτος

Γήπεδο Ανατολής(Συνθετικό): ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄- ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Α΄ (11.30)

Προ παίδων Β΄(2006-2007)-Κατερίνης Δημήτρης

Γήπεδο Περάματος: ΠΡΟΟΔ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Α΄- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄ (12.00)

Juniors Β΄(2008-2009)- Βαζάτης Χρ., Γκολφινόπουλος Κ.

Γήπεδο Σταυρακίου:  ΑΟ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Α΄- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄11.00)

 

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017

Νέων Β΄(2002-2003)- Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδο Ανατολής(Συνθετικό): ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄- ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Β΄ (10.30)

Παίδων Α΄(2004-2005)- Γκαρόζης Στράτος

Ερασιτέχνη Πας Γιάννινα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ -ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄  (10.00)

Juniors Α΄(2008-2009)-Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδα  Ανατολής: ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΙΑΦΑΣ (11.45)

 

 

Για οποιαδήποτε αλλαγή σε ημέρα ή ώρα διεξαγωγής αγώνα θα υπάρχει ενημέρωση.

Posted in Χωρίς κατηγορία

Προπονήσεις Παίδων-Προ παίδων ,Δευτέρα 27-11-2017

Οι σημερινές προπονήσεις των τμημάτων των Παίδων (2004-2005) και Προ παίδων(2006-2007) που ήταν προγραμματισμένες για σήμερα, αναβάλλονται λόγω της κακής κατάστασης του κεντρικού γηπέδου λόγω των έντονων βροχοπτώσεων από εχθές το βράδυ και λόγω του αγώνα πρωταθλήματος της ομάδας Νέων στο Συνθετικό γήπεδο.

Η προπόνηση των προ παίδων(2006-2007) μεταφέρεται για την Τρίτη 28/11/2017 και ώρα 16.00 στο συνθετικό γήπεδο , ενώ των Παίδων για την Τρίτη 28/11/2017 και ώρα 18.00.

 

Οι προπονητές: Κατερίνης Δημήτριος, Γκαρόζης Στράτος.

Posted in Χωρίς κατηγορία

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΣΕΧΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΟΥ ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017

Νέων (2002-2003)- Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδο Κατσικάς: ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β ΄(15.30)

 

Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017

Νέων (2002-2003)- Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδο Ανατολής(Συνθετικό): ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄(10.30)

Παίδων Β΄(2004-2005)-Γκαρόζης Στράτος

ΠΕΑΚΙ: ΤΙΓΡΕΙΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄ (10.30)

Προ παίδων Α΄(2006-2007)- Γκαρόζης Στράτος

Γήπεδο Ελεούσας: ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ Α΄- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄ (13.00)

Προ παίδων Β΄(2006-2007)-Κατερίνης Δημήτρης

Γήπεδο Ανατολής (Συνθετικό): ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β΄-ΠΑΣ ΚΑΣΤΡΟΥ,ΑΕΤΟΙ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ (13.00)

Juniors A΄(2008-2009)-Κοζανίτης Αντώνης

Γήπεδο Ελπίδων: ΕΛΠΙΔΕΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄13.00)

 

Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017

Juniors Β΄(2008-2009)-Βαζάτης Χρ., Γκολφινόπουλος Κ.

Γήπεδα Ερασιτέχνη Πας Γιάννινα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Β΄- ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Β (12.30)

 

Παίδων Α΄(2004-2005)- Γκαρόζης Στράτος

Συνθετικό Ανατολής: ΑΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Α΄- ΑΟ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  (12.30)

 

 

Για οποιαδήποτε αλλαγή σε ημέρα ή ώρα διεξαγωγής αγώνα θα υπάρχει ενημέρωση.

Posted in Χωρίς κατηγορία